16.05.2024

Wpadka Ewy Kopacz na wyborczej konferencji prasowej

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Plotki
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Ewa Kopacz, była premier Polski walczy o reelekcję do Parlamentu Europejskiego. Na ostatniej konferencji prasowej, Kopacz nie tylko krytykowała listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE, nazywając ją "listą wstydu", ale również zaliczyła drobną wpadkę, która stała się tematem komentarzy.

Podczas swojego przemówienia, Kopacz podkreśliła znaczenie nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, nazywając je wyborem „między Wschodem a Zachodem, między rozwojem a regresem”. Była premier zwróciła uwagę, że te wybory mają szczególne znaczenie nie tylko dla gospodarki, ale również dla wartości, które są kluczowe dla przyszłości Europy.

Jednak w trakcie swojej wypowiedzi, Kopacz pomyliła datę wyborów, zachęcając obywateli do głosowania 9 października, podczas gdy wybory do PE w Polsce odbędą się 9 czerwca. Pomyłka ta natychmiast wywołała reakcję obecnych na konferencji dziennikarzy i słuchaczy. Kopacz szybko poprawiła swoją wypowiedź, tłumacząc, że chciała nawiązać do wyborów parlamentarnych, które odbyły się 15 października, i ponownie zachęciła do głosowania w nadchodzących eurowyborach, tym razem już podając poprawną datę.

Znaczenie Wysokiej Frekwencji

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej (KO) podkreśliła znaczenie wysokiej frekwencji wyborczej, zachęcając mieszkańców Wielkopolski do udziału w głosowaniu.

Chcę, żebyście państwo pokazali, że wy jesteście obywatelami wielkiej Polski w tej Wielkopolsce. Bądźcie liderami frekwencji. Wygrajmy dodatkowy mandat, który dzięki tej frekwencji może trafić do Wielkopolski

– mówiła Kopacz.

Ewa Kopacz zwracała również uwagę na to, że udział w wyborach jest nie tylko obowiązkiem obywatelskim, ale także okazją do poprawienia zdrowia poprzez „10 minut spaceru do lokalu wyborczego”. Podkreśliła, że wysokie zaangażowanie wyborców jest kluczowe dla przyszłości demokratycznej i praworządnej Europy.

Kiedyś rzucano kamieniami w dinozaury

Wpadka z datą wyborów nie jest pierwszą w karierze politycznej Ewy Kopacz. W 2019 roku, Kopacz zaliczyła kuriozalną pomyłkę, mówiąc o dinozaurach i prehistorycznych czasach.

Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. Wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura

– powiedziała wtedy polityk PO. Później tłumaczyła, że do pomyłki doszło w związku z książką o dinozaurach, którą kupiła dla swojego wnuka.

PiS zagrożeniem dla Europy

W swoich wystąpieniach Ewa Kopacz koncentruje się na podkreślaniu znaczenia wartości demokratycznych i europejskich, które jej zdaniem są zagrożone przez politykę PiS. Wzywa wyborców do aktywnego udziału w eurowyborach i do wsparcia kandydatów KO, których określa jako „pracowitych ludzi, którzy nie tylko słuchają obywateli, ale także zapamiętują ich potrzeby”.

Komentarze (0)