19.05.2026

Zmiany w Portalu Zero. Patryk Słowik odchodzi, Anna Wittenberg nową redaktor naczelną

R D
R D
NewsyPolityka
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

W Kanał Zero doszło do ważnych zmian personalnych. Ze stanowiska redaktora naczelnego Portal Zero odchodzi Patryk Słowik. Dziennikarz poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem platformy X, podkreślając, że nie zamierza publicznie komentować powodów rezygnacji.

Nie planuję rozwodzić się o powodach, bo uważam za nieeleganckie prowadzenie publicznych dyskusji o wewnętrznych sprawach

– napisał.

Słowik zaznaczył jednocześnie, że za jego odejściem nie stoją żadne „teorie spiskowe”, a sam Kanał Zero określił jako „bardzo fajną firmę”.

Anna Wittenberg przejmuje stery

Nową redaktor naczelną Portal Zero została Anna Wittenberg. Dziennikarka potwierdziła tę informację w osobnym wpisie, dziękując zarówno odchodzącemu redaktorowi, jak i Krzysztof Stanowski za okazane zaufanie.

Pracujemy dalej

– zapewniła krótko.

Wittenberg od razu zapowiedziała również kolejne publikacje portalu. Jednym z pierwszych tematów pod jej kierownictwem ma być sytuacja asystentów sędziów, którzy – mimo spełniania formalnych wymogów – nie otrzymują obiecywanych awansów i podwyżek z powodu braku środków finansowych.

Stanowski uspokaja: kierunek się nie zmienia

Do zmian odniósł się także założyciel Kanał Zero, Krzysztof Stanowski. W swoim wpisie podziękował Patrykowi Słowikowi za dotychczasową współpracę, a jednocześnie oficjalnie powitał Annę Wittenberg na nowym stanowisku.

Stanowski podkreślił, że mimo roszad personalnych redakcyjna strategia pozostaje bez zmian.

Nie zmieniamy żadnych założeń, celów czy środków. Portal będzie szedł w tym samym kierunku, niezmiennie będzie rozwijany i niezmiennie doinwestowany

– zapewnił.

Jak dodał, redakcja nadal chce stawiać przede wszystkim na ambitne treści i rozwój jakościowego dziennikarstwa.

Co dalej z Patrykiem Słowikiem?

Sam Patryk Słowik przyznał, że na razie nie ma sprecyzowanych planów zawodowych i nie odchodzi do konkurencji. Dziennikarz zaznaczył jednak, że oficjalne pożegnanie z zespołem nastąpi dopiero za trzy miesiące.

To oznacza, że proces przekazania obowiązków będzie rozłożony w czasie, a współpraca z redakcją jeszcze przez pewien okres będzie kontynuowana.

Komentarze (0)