Ostatnia kontrowersyjna walka, która miała miejsce na gali Clout MMA, wywołała burzę w polskim społeczeństwie i skierowała uwagę na moralne oraz prawne aspekty federacji freak fight w Polsce. Walka, w której popularna patostreamerka Goha Magical zmierzyła się z byłą dziewczyną swojego syna, Nikitą budziła liczne wątpliwości moralne. Obie kobiety zmagały się z problemami, Małgorzata z alkoholizmem, co stawiało pod znakiem zapytania, czy organizowanie takich pojedynków jest etyczne i bezpieczne dla zdrowia zawodniczek.
Widowisko albo lipa
Federacje freak fight w Polsce, takie jak Fame MMA, Clout MMA czy Prime MMA, stają się coraz bardziej popularne, przyciągając zarówno nowych zawodników, jak i widzów. Walki w tych federacjach często są widowiskowe i pełne dramatyzmu, ale zdarza się też że pojedynek w klatce nijak ma się do sporu pozorowanego na konferencjach, kończąc się po kilku ciosach.
Moralność organizatorów, czy ją posiadają?
Przede wszystkim, walki, takie jak ta, która miała miejsce na minionej gali Clout MMA, stawiają pod znakiem zapytania moralność organizatorów. Wielu krytyków podnosi, że umożliwienie walki dwóm osobom, które borykają się z poważnymi problemami, jest nie tylko niemoralne, ale także niebezpieczne. Ryzyko poważnych obrażeń lub nawet śmierci w wyniku takich pojedynków jest realne, a organizatorzy i powinni zdawać sobie z tego sprawę.
Źródło: Fb/CLOUT MMA
Regulacje prawne odpowiedzią na brak etyki?
Kwestia moralności federacji freak fight jest jednym z wielu problemów, które podnosi społeczeństwo. Coraz częściej wskazywane jest zagrożenie zdrowia i życia zawodników biorących udział w tego rodzaju walkach. Walki, które pozornie są zaplanowane jako rozrywka, mogą przekształcić się w tragedie, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności i regulacje prawne.
W związku z tym, pojawia się pytanie, czy federacje freak fight w Polsce nie powinny podlegać ścisłym regulacjom. Obecnie, organizatorzy niejednokrotnie skupiają się na atrakcyjności i zyskach generowanych przez takie wydarzenia, a zdrowie i bezpieczeństwo zawodników staje na drugim planie. Konieczne jest zastanowienie się nad wprowadzeniem rygorystycznych przepisów dotyczących rejestracji zawodników, ich stanu zdrowia oraz procedur medycznych i bezpieczeństwa na galach freak fight.
Potrzeba jasnej ustawy, która zabroni osobom skazanym prawomocnie uczestnictwa w publicznych wydarzeniach.#cloutmma pic.twitter.com/hZ7QvUpZC0
— Wiktor Adamczyk 🇵🇱🟨🐍 (@AdamczykRP) October 28, 2023
Przyzwolenie na agresję
Istotnym aspektem jest również pozorowanie konfliktów na konferencjach poprzedzających galę. Często zawodnicy po ogłoszeniu pojedynku nagle mają względem siebie wiele niewyjaśnionych spraw, grożą sobie, wyzywają się. Takie zachowania znajdują poklask w większości u młodej grupy odbiorców. Nie wpływa to pozytywnie na wychowanie i światopogląd budowany w społeczeństwie, bo konferencje przepełnione agresją dają ciche przyzwolenie i wzór do naśladowania podobnych zachowań.
Drodzy, trzeba zrobić szum, gdyż te Freak Fighty przekraczają granicę żenady, która może skończyć się tragedią.
— Wojtek Kardys 🇵🇱🇪🇺🇺🇦 (@WojtekKardys) October 27, 2023
Na gali #CloutMMA, którego twarzami jest influencerka Lexi oraz były ex-piłkarz (sic!) Sławomir Peszko, zostały zaprezentowane nowe "gwiazdy".
To jest słuchajcie… pic.twitter.com/INcAv2j3GY
Tutaj warto przeczytać całą wypowiedź z tweeta ^
Lata treningu idą w zapomnienie
Na freak fightach cierpią również profesjonalni zawodnicy, sportowcy którzy poświęcili na swój rozwój lata treningów. Nie zabraniamy oczywiście konkurencji i wolnego rynku – to ważny element, jednak kreowanie patostreamerów i innych wątpliwych twórców na sportowców i osoby godne brania z nich przykładu jest zachowaniem karygodnym.
Widowisko kosztem zdrowia?
@cloutmma Wielu skazywało ją na porażkę, a ona pokazała prawdziwy charakter fighterki 🔥💪 GOSIA „MARGARET” MAGICAL wygrywa na zakończenie drugiej gali CLOUT MMA! CÓŻ TO BYŁ ZA WIECZÓR!
♬ dźwięk oryginalny – 𝗖𝗟𝗢𝗨𝗧 𝗠𝗠𝗔
Podsumowując, walki w federacjach freak fight w Polsce wywołują wiele kontrowersji pod względem moralności i bezpieczeństwa uczestników. Konieczne jest rozważenie wprowadzenia surowych regulacji prawnych, które będą chronić zdrowie i życie zawodników, a także przyczynią się do utrzymania odpowiednich standardów etycznych w tej dziedzinie sportu i rozrywki. Nie można pozwolić, aby ekscytujące widowiska przesłoniły moralne i prawnie uzasadnione obawy związane z walkami freak fight.
Komentarze (0)