20.03.2024

Rolnicy strajkują, a ciężarówki jadą do Niemiec przez most grożący zawaleniem

Dorian Skrzypnik
Dorian Skrzypnik
Newsy
Udostępnij:
facebook twitter
Skomentuj

Most drogowy nad Odrą w Kostrzynie nad Odrą od straszy fatalnym stanem technicznym, jednak to nie jest jedyny problem. Pomimo znaków ograniczenia masy pojazdów do 7,5 tony, ciężarówki nadal ignorują przepisy i bezwstydnie przekraczają przeprawę, co prowadzi do znacznego pogorszenia stanu mostu.

Ostatnie filmy i zdjęcia z mostu nie pozostawiają złudzeń – ciężarówki, jakby niezauważające ograniczenia, bez skrupułów pokonują ten niebezpieczny most. Mimo wieloletnich próśb mieszkańców oraz uwag w mediach, problem ten nie tylko się nie zmniejsza, ale wręcz nasila.

Przez protesty rolników ciężarówki muszą szukać alternatywnych dróg

Przyczyną tego nagłego wzrostu liczby łamiących przepisy ciężarówek są protesty rolników na autostradzie A2 oraz zablokowane przejście graniczne w Świecku. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, co wymaga natychmiastowej interwencji odpowiednich organów.

W reakcji na narastający problem, patrol w rejonie przejścia granicznego w Kostrzynie pracuje teraz non-stop. Wystawiane są mandaty, a kierowcom bezwzględnie nakazuje się zawracanie. Niestety, kierowcy jadący od strony niemieckiej nie napotykają na żadną kontrolę, co dodatkowo podsyca atmosferę łamania przepisów.

Komisarz Grzegorz Jaroszewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., wyraził swoje zaniepokojenie sytuacją, podkreślając potrzebę natychmiastowych działań. Niemniej jednak, brak kontroli po stronie niemieckiej utrudnia rozwiązanie problemu, co stanowi dodatkową przeszkodę w egzekwowaniu przepisów.

Kierowcy ciężarówek również skarżą się na brak wystarczających informacji dotyczących ograniczenia masy pojazdów na moście. Znaki informujące o tym ograniczeniu znajdują się dopiero na kilkaset metrów przed przejściem, co może prowadzić do nieporozumień i ryzyka wypadków.

Niezgodne z przepisami zachowania kierowców ciężarówek nie tylko naruszają prawo, ale również zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników drogi oraz dalszemu istnieniu samego mostu. Konieczne jest podjęcie natychmiastowych kroków przez odpowiednie instytucje, aby zapewnić bezpieczeństwo na tej kluczowej trasie komunikacyjnej.

Komentarze (0)